Maldoror w krainie obfitości. Fashion Week, Sobota 27.10.2012Mawia się podobno, że żyleta, jeśli coś jest super. Zatem jakość jak ość, ostre wyjście z progu i róg obfitości.

Na śląsku panuje zwyczaj, że dzieci rozpoczynające swoją edukację szkolna otrzymują TYTĘ. Tytaniczny róg obfitości wypełniony po brzegi słodkościami. Wyjście z offowych czeluści to w końcu debiut na Designer Avenue. Należało zatem świętować całą kolekcją! Nie czekając na tytę, po prostu stworzyć ją sobie samemu. I tak zrobił Maldoror. Co więcej, sprawił, że każdy oglądający otrzymał wymarzony prezent od Łódzkiego Tygodnia Mody w postaci perfekcyjnej, konsekwentnej kolekcji, okraszonej genialną choreografią i stylizacjami.

Kto choć raz był na polskim Fashion Weeku, wie, że panuje tam iście festivalowa atmosfera. Natomiast kto choć raz był na festivalu, wie, że każdy prestiżowy festival winien mieć porywającego headlinera. Tym razem, Łódź miała Maldorora. Projektant, ku uciesze publiki bez kontrowersyjnego supportu 'mamy Madzi' pokazał, że jest jedynym na Designer Avenue, o którym nie można powiedzieć ZA WYSOKIE PROGI. Po ubiegłorocznej prezentacji, mimowolnie (lub w sumie całkowicie wolnie) stałam się jego biggest fan ever. Na sobotni pokaz zatem, wyczekiwałam niecierpliwie już od kilku tygodni. Mojego entuzjazmu nie podzielały jednak niektóre pseudocelebrities we front row. Dziwne, bo wydawało mi się, że ciemność na sali, którą zafundował nam Maldoror w pierwszych chwilach pokazu powinna korespondować wyśmienicie ze stanem umysłu tychże osób. Ja natomiast miałam wygodne miejsce na front floor skąd każda sylwetka była jeszcze bliższa nie tylko mojemu sercu, lecz również oczom! Jako pierwszy pojawił się zarys dobrze zbudowanej sylwetki. Półnagiej męskiej dobrze zbudowanej sylwetki. Srebrne szorty, uprząż i tatuaże. Wyławianie z ciemności torsu modela za pomocą flesza sprawiało mi niemałą frajdę. Oto rezultat:Gdy widoczność osiągnęła już wysoce przyzwoity poziom i wychwytywanie każdej następnej sylwetki nie budziło pozornego chaosu, nastał czas na dogłębniejsze obserwacje. Czernie, szarości, przezroczystości, srebrny przepych i holograficzny dobrobyt. Uprzęże i lustrzane skóry, które mogliśmy zobaczyć już w ubiegłej kolekcji (lustrzanoskóre plecaki) świetnie dopełniały stylizacje. Kolekcja utrzymana w imprezo-sportowym szyku, konsekwentnie inspirowana Berlinem. Nie można oczywiście zapomnieć o muzyce, która niemal sprawiła, że mój front floor zamienił się w dance floor.
Po pokazie, Maldoror otrzymał pięknie wystylizowane chryzantemy, które dodawały mu uroku przy zmaganiach z dziennikarzami w press roomie :-)Dzięki takim projektantom, moja nadzieja, że jest jeszcze szansa dla polskiej mody, wciąż wzrasta, WIĘC CHILL(i)!Jeśli chcecie być na bieżąco z Maldororem to koniecznie nawiedzajcie jego FAN PAGE

Muzyka z pokazu do posłuchania O TUTAJ


P.S. Byłoby wręcz niestosownym, gdybym nie skwitowała tego jednym prostym zdaniem: SOWICIE JAK PIES!

11 comments:

 1. Dobrze, że mamy Madzie ( O Majewską mi chodzi oczywiście :p) choć ty jedna zaczęłaś swoją relacje ambitnie. Ja wciąż jestem na etapie "detoksyfikacji" mojego umysłu i nic mądrego mi do głowy nie przychodzi. Świetna relacja bo czuć w niej Twoje emocje, jakże prawdziwe :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. jako niemała już Madzia wielbię szczerze Maldorora, także wiesz. Choć po fw zaliczam się trochę do fashion dead people, musiałam wstać z łoża by wyeksponować moje nazwijmy to dumnie PRZEMYŚLENIA.

   Delete
 2. pozytywne zaskoczenie, chcę trochę projektów dla siebie ;c

  ReplyDelete
 3. Zdecydowanie się zgadzam, jeden z paru projektantów dających nadzieję na to, że w Polsce też będzie moda, no można nawet napisać, że już delikatnie kiełkująca jest.
  Ciągle mnie zastanawia czemu na piedestał stawia się tych z tzw. 'długim stażem', może tak wypada, nie wiem, ale jedyne co to daje, to porządne zwątpienie (chociaż też nie w każdym wypadku na szczęście).

  ReplyDelete
 4. A ja nie jestem szczególnie przekonana.

  ReplyDelete
 5. również miałem przyjemność obejrzeć pokaz. Myślę, że jest to dosyć świeże i nie oklepane podejście do mody.

  ReplyDelete
 6. Ciekawy blog,podoba mi się twój styl

  ReplyDelete
 7. super foty! Też go lubię, poznałam osobiście- mega człowiek :)

  ReplyDelete
 8. Genialna kolekcja :-)))

  ReplyDelete
 9. Maldorora podziwiam od zawsze! Wierny sobie, działąjący wbrew konwencjom, płynący pod nurt. Spadochronami i lustrzanymi plecakami z kolekcji wiosennej pokazanej jeszcze na offie pokazał, że ma kunszt i się liczy. W przypadku tego projektanta nie potrafię być obiektywna - zawsze mnie zachwyca. Dodatkowo sam jest najlepsza reklamą tego co robi! Twoje uwielbienie jest dla mnie w pełni zrozumiałe;)Lączę się!

  ReplyDelete
 10. Jak patrzę na fotki z pokazu nasuwa mi się tylko jedno skojarzenie – sobotnia noc w Berghain. Szczegὁlnie pierwsza sylwetka.:)

  ReplyDelete